


Робочий зошит із формування навичок ДПТ біполярного розладу
Книгу Шері ван Дейк «Робочий зошит із формування навичок діалектичної поведінкової терапії біполярного розладу» можна за правом назвати найкращим джерелом інформації для всіх, хто хоче більше дізнатися про це підступне захворювання. У вересні 2010 року Шері ван Дейк отримала нагороду Р. О. Джонса від Канадської психіатричної асоціації за дослідження використання навичок ДПТ для лікування біполярного розладу.
Вона вдало адаптувала діалектичну поведінкову терапію (ДПТ) для лікування біполярного розладу, поєднавши у своїй книзі особисті історії та практичні вправи і запропонувавши читачам чітку програму із самодопомоги та реальні інструменти для подолання труднощів.
Біполярний розлад спричиняє незвичні зміни у настрої людини, рівні енергії та здатності функціонувати в різних аспектах життя та потребує постійного лікування (як медикаментозними препаратами, так і шляхом використання психотерапії).
Цей робочий зошит доповнить ваші методи боротьби із цим захворюванням новими навичками — усвідомленістю, стресостійкістю, контролем над своїми емоціями та ефективною міжособистісною комунікацією. Йдеться про те, щоб керувати своїми емоціями, а не дозволяти їм керувати вами.
Дотримуючись ефективного плану діалектичної поведінкової терапії, ви зможете насолоджуватися повноцінним життям попри біполярний розлад.

Залиште відеовідгук та отримайте бонус!
Надішліть відео відгук або розпаковку одної з книжок на нашу електронну пошту та отримайте знижку на наступне замовлення.
publishing.vrb@gmail.comВідгуки та рецензії користувачів

Станьте першим, хто залишить відгук
Резюме щодо книги Шері ван Дейк «Робочий зошит із формування навичок діалектичної поведінкової терапії біполярного розладу»
Психотерапевтка й фахівчиня з лікування психічних розладів Шері ван Дейк отримала нагороду за дослідження використання навичок ДПТ для лікування біполярного розладу — чим же цікава її книга «Робочий зошит із формування навичок діалектичної поведінкової терапії біполярного розладу»?
У першому розділі Шері ван Дейк надає загальні відомості про біполярний розлад та діалектичну поведінкову терапію. Вона пропонує своїм читачам діагностичний тест, який допоможе зрозуміти, чи може він або його близька людина хворіти на біполярний розлад.
Біполярний розлад — це біологічне захворювання, яке спричиняє незвичні зміни у вашому настрої, рівні енергії та здатності функціонувати в різних аспектах життя (наприклад, роботі або навчанні, піклуванні про себе та підтримці стосунків). Раніше цю хворобу називали маніакальною депресією, оскільки вважалося, що люди з цим захворюванням коливаються лише між епізодами піднесеного, ейфорійного настрою та епізодами глибокої депресії. Нещодавно лікарі зрозуміли, що хвороба не така вже й чорно-біла — вона налічує цілий діапазон настроїв.
Досі достеменно невідомо, чому саме в людей виникає біполярний розлад, однак більшість фахівців у галузі психічного здоров’я вважають, що психічні захворювання загалом спричиняються одночасним поєднанням біологічних та психологічних чинників. Біологічними чинниками є генетика та фізичні характеристики людини, а психологічними – вплив навколишнього середовища, а також те, як вона справляється зі своїми емоціями.
Шері ван Дейк нагадує кожному, хто хворіє на біполярний розлад: «Ви — це не ваша хвороба». Безумовно, це захворювання потребує постійного лікування (як медикаментозними препаратами, так і шляхом використання психотерапії, зокрема діалектичної поведінкової терапії), але водночас не воно має визначати вашу долю.
Авторка переконана, що «однією з основних проблем, з якими стикаються люди з біполярним розладом, є труднощі з регулюванням емоцій». Саме тому основним завданням цього робочого зошита є навчити людей навичок регулювання своїх емоцій, усвідомленості, стресостійкості та ефективної міжособистісної комунікації.
Шері ван Дейк розповідає читачам про те, як правильно практикувати усвідомленість і чому важливо це робити. Відразу попередимо: практика усвідомленості – це не сидіти на підлозі у позі лотоса і повторювати щось на кшталт «Ом» або якусь східну мантру. Авторка акцентує нашу увагу на тому, що «єдиною метою усвідомленості є присутність у теперішньому моменті». Минуле залишилося позаду, майбутнє — ще не наступило, тож має значення лише мить «тут і тепер». Шері ван Дейк вчить нас «стояти на варті свого розуму», зосереджуватися на своїх відчуттях, «сканувати» власне тіло, розпізнавати свої думки і давати їм право на життя, водночас не дозволяючи відволікати вас від теперішнього моменту.
У всіх нас є три різні способи мислення — емоційне, розсудливе і мудре. Емоційне мислення повністю залежить від наших почуттів, тому часто призводить до неприємностей. Розсудливе мислення відповідає за логічну розумову діяльність. Мудре мислення є ефективною комбінацією емоційного та розсудливого мислення, своєрідним балансом між емоціями та логікою. Шері ван Дейк вчить своїх читачів якомога частіше звертатися саме до свого мудрого мислення і розповідає про те, як це зробити. Вона нагадує про важливість покращення навичок сну та харчових звичок, турботу про власне здоров’я і важливість фізичних вправ, адже все це також має суттєвий вплив на симптоми біполярного розладу.
Авторка прагне навчити кожну людину переживати кризи у житті, не загострюючи їх. Це відбувається шляхом виявлення саморуйнівної поведінки та використання навичок стресостійкості. Йдеться про те, щоб керувати своїми емоціями, а не дозволяти їм керувати вами.
Наявність біполярного розладу означає, що людині доводиться мати справу з великою кількістю болісних емоцій. Вдаючись до саморуйнівної поведінки, щоб пом’якшити ці почуття, вона зазвичай потрапляє в замкнене коло. Людина робить це, щоб почуватися краще, але така поведінка найчастіше спричиняє ще більше болю. Використання більш здорових навичок подолання труднощів допоможе діяти ефективніше. Це означає, що у людини буде менше причин засуджувати себе, а її стосунки стануть більш здоровими.
Шері ван Дейк знову і знову нагадує про те, що всім нам потрібні емоції, і бажання позбутися їх — це шлях в нікуди. Емоції мотивують людину, сигналізують про незадоволену потребу, свідчать про певний дискомфорт, інформують про зміни в навколишньому середовищі, змушують битися, завмирати чи тікати, дозволяють нам бути емпатичними, і загалом — допомагають нам вижити як виду. Людині з біполярним розладом не потрібно боротися зі своїми емоціями — достатньо навчитися їх краще контролювати.
Для цього Шері ван Дейк описує зв'язок між емоціями, думками та поведінкою та вчить їх розрізняти, а також розповідає про таку важливу навичку, як валідація, тобто вміння приймати свої емоції і давати їм право на існування, хоч би якими вони були. Авторка розповідає про те, як збільшити кількість позитивних емоцій у своєму житті, ставити досяжні цілі та боротися зі своїми саморуйнівними спонуканнями.
Один із розділів присвяченій додатковій проблемі біполярного розладу – підвищеному рівні тривожності. Шері ван Дейк описує типи тривожних розладів, вчить читача розрізняти функціональну та дисфункціональну тривогу та рекомендує вправи з експозиційної терапії, спрямовані на подолання тривоги (зокрема, панічних атак).
Замість боротьби з реальністю краще застосовувати концепцію радикального прийняття, тобто прийняття ситуації і розумом, і тілом, і душею. Ця навичка допоможе зменшити кількість болісних емоцій, а також переносити свої емоції, щоб вони не призводили до нездорової або саморуйнівної поведінки.
Авторка вчить своїх читачів міжособистісній ефективності, описуючи різноманітні стилі спілкування і наголошуючи на важливості асертивного спілкування — найефективнішого типу міжособистісної взаємодії.
Останній розділ присвячений описанню навичок для членів родини людей із біполярним розладом, адже саме з їхньою допомогою людині буде легше боротися з цим непростим захворюванням. Тут важливо зберігати баланс — не інвалідувати почуття своєї близької людини і водночас не потурати їй, адже виконання усіх її забаганок і задоволення усіх її потреб — це ведмежа послуга, оскільки така поведінка показує людині, що їй не потрібно вчитися керувати своїми емоціями.
Шері ван Дейк знову і знову наголошує на тому, що біполярний розлад у жодному разі не є кінцем світу. Регулярно винаходять нові ліки й нові методи лікування. Дедалі більше досліджень підтверджують ефективність використання діалектичної поведінкової терапії для подолання цього захворювання. Надія — є!
Підійде, якщо вже читали
Переваги книги

Біполярний розлад — не вирок, ДПТ допоможе вам відновити контроль над своїм життям
Шері ван Дейк стверджує, що найкращий спосіб подолати будь-яку проблему, зокрема біполярний розлад, — це озброїтися знаннями про неї, мати групу підтримки й крок за кроком рухатися в бік поставленої мети.
#1
Чудове джерело інформації
Просто, влучно та зрозуміло
#2
Чітка програма дій
Реальні інструменти для подолання труднощів
#3
Ефективні навички ДПТ
Вчимося усвідомленості, стресостійкості та емоційної регуляції
#4
Доповнення до сфери соціальної допомоги
Як полегшити свої симптоми
#5
Діаграма вашого життя
Упорайтеся із емоційними злетами та падіннями
#6
Книга як для фахівців, так і для неспеціалістів
Змініть життя на краще
Рекомендовані товари
Доставка


Оплата


