


Психоаналітична діагностика. Розуміння структури особистості в клінічному процесі
«Психоаналітична діагностика. Розуміння структури особистості в клінічному процесі» Ненсі Маквільямс — справжній бестселер, що за правом входить до скарбниці психоаналітичної думки. Це актуальний підручник із психоаналітичної діагностики особистості, написаний так легко й цікаво, що без труднощів читатиметься не лише фахівцями, а й ширшим колом зацікавлених.
В основі праці Маквільямс — системний підхід до розуміння та діагностики особистісних структур. Дослідження зосереджене на рівнях розвитку особистісної організації (невротичний, межовий та психотичний), що допомагає зрозуміти різні рівні патології особистості. Розглядаються також захисні процеси, які відіграють визначальну роль у формуванні особистості. Книга містить практичні рекомендації, конкретні поради для терапевтів щодо роботи з різними типами пацієнтів з урахуванням їхніх особистісних особливостей.
Ця книга — незамінне джерело теоретичної та практичної інформації для психотерапевтів, психологів-консультантів, студентів та всіх, хто цікавиться глибинною психологією. Психотерапевтам-практикам ця книга допоможе краще розуміти пацієнтів і планувати ефективне лікування. Без сумніву, вона також буде корисною для тих, хто цікавиться самопізнанням, саморозвитком та покращенням міжособистісних стосунків.

Залиште відеовідгук та отримайте бонус!
Надішліть відео відгук або розпаковку одної з книжок на нашу електронну пошту та отримайте знижку на наступне замовлення.
publishing.vrb@gmail.comВідгуки та рецензії користувачів

Станьте першим, хто залишить відгук
Резюме щодо книги Ненсі Маквільямс «Психоаналітична діагностика. Розуміння структури особистості в клінічному процесі»
Книга Ненсі Маквільямс «Психоаналітична діагностика. Розуміння структури особистості в клінічному процесі», що вже стала справжнім бестселером, не є ані підручником, ані науковою працею в класичному розумінні. Проте вона впевнено посідає місце в списку обов’язкової літератури для фахівців з ментального здоров’я — психотерапевтів, психологів, психіатрів, студентів, та всіх, хто цікавиться психологією особистості.
Ненсі Маквільямс чітко сформулювала мету своєї книжки — «покращити практику, а не вирішити будь-яку з концептуальних чи філософських проблем, яких повно у психоаналітичній літературі». Вона прямо заявляє: «Я більше зацікавлена у тому, щоб нести педагогічну користь, аніж беззаперечно мати рацію».
Саме тому їй вдалося уникнути тенденційності й ортодоксальності в побудові теоретичного підґрунтя для свого підходу до діагностики особистості. Широта поглядів та орієнтація на практику, пріоритетність ефективності терапії та користі для пацієнта дозволили їй не протиставляти доробки різних шкіл і теоретичних напрямів, а вміло синтезувати їх, доповнюючи новітніми доказовими даними, зокрема — нейробіологічними.
Маквільямс майстерно говорить про складні речі простою і доступною мовою, дбаючи, зокрема, про тих, хто лише розпочинає свій професійний шлях. У передмові вона пише: «Я бачила також, як складно для студентів, навіть орієнтованих на психодинаміку, намагатися опанувати дивовижне розмаїття професійної мови, метафор та теоретичних акцентів, які складають собою психоаналітичну традицію. Очевидно поставала потреба у синтезі розгалуженої та суперечливої історії аналітичної теорії з метою її застосування для індивідуального розуміння пацієнтів».
В центрі уваги авторки — людська особистість у всіх своїх унікальних проявах, які вона умовно типологізує і розташовує на вісі від здоров’я до патології не задля навішування діагностичних «ярликів», а задля кращого розуміння того, з чим стикається пацієнт і як саме терапевт може йому допомогти в найефективніший спосіб. У цьому сенсі вона частково протиставляє свій підхід DSM — Діагностичному і статистичному посібнику з психічних розладів.
Говорячи про типи організації особистості, Маквільямс розглядає психопатичних, нарцистичних, шизоїдних, параноїдних, маніакальних та депресивних, мазохістичних, обсесивних та компульсивних, істероїдних особистостей, окремо зупиняючись також на дисоціативних станах. Обов’язковою частиною кожного розділу, що описує певний тип особистості, є поради щодо диференційної діагностики.
Текст посібника щедро обдаровує читача влучними метафорами, іронічними зауваженнями, доречними цитатами і — що найцінніше — численними прикладами з клінічної практики.
Авторка не лише підкреслює, а й неодноразово підтверджує практичними прикладами визначальну роль діагностики для планування терапії та її успішного проведення.
До кожного розділу турботливо додані рекомендації для подальшого читання, не просто списки, а детально прокоментовані авторкою переліки джерел.
На завершення Маквільямс пропонує приблизну схему діагностичного інтерв’ю зі згрупованим у блоки переліком запитань, які варто поставити пацієнтові з діагностичною метою.
Підійде, якщо вже читали
Переваги книги

Неперевершений посібник з діагностики особистості
Є книги, над якими час не має влади: хоч би скільки минуло років, вони такі самі затребувані. «Психоаналітична діагностика» від Ненсі Маквільямс — саме така, книга на всі часи. Настільна, улюблена, помічна.
#1
Стиль
Просто і легко про складне, підходить для початківців і нефахових читачів
#2
Приклади
Цікаві випадки з психотерапевтичної практики
#3
Структура
Чітка і зрозуміла структура дозволяє легко знайти потрібну інформацію
#4
Актуальність
Текст другого видання оновлено й доповнено
#5
Системний підхід
Багатовимірний опис особистості, врахування і внутрішніх переживань, і зовнішніх поведінкових проявів
#6
Практична користь
Безліч практичних порад та орієнтовна структура діагностичного інтерв’ю у додатку
Рекомендовані товари
Доставка


Оплата


