


Пробудження тигра: Зцілення травми
Книга «Пробудження тигра. Зцілення травми» Пітера Левіна, який упродовж 30 років займається вивченням стресу й травми, стала справжнім відкриттям.
Левін запропонував метод соматичного переживання, що базується на нейрофізіології, соматичній психології, тілесній психотерапії. Травма розглядається як реакція організму на надмірний вплив травмувальних факторів, а організм — як такий, що має здатність до самозцілення. Отже, для зцілення потрібно «завершити» травматичні реакції і звільнити природні ресурси організму, заблоковані через травму.
Чому «Пробудження тигра»? Бо здатність тварин відновлюватись після небезпечної ситуації може слугувати для людей моделлю. Вона вказує нам шлях до відкриття власних вроджених здібностей до зцілення. Нервова система травмованої людини не пошкоджена, вона ніби застигла у стані призупиненого збудження. Завершення цього процесу запобігає перетворенню посттравматичних реакцій на хронічні.
Книга зацікавить не лише фахівців, а й широке коло читачів.

Залиште відеовідгук та отримайте бонус!
Надішліть відео відгук або розпаковку одної з книжок на нашу електронну пошту та отримайте знижку на наступне замовлення.
publishing.vrb@gmail.comВідгуки та рецензії користувачів

Станьте першим, хто залишить відгук
Резюме щодо книги «Пробудження тигра: Зцілення травми»
Травма — це реальність нашого життя, її пережив чи не кожен із нас. Але багато хто не усвідомлює наявність травми.
Травму не слід ототожнювати з хворобою. Її радше можна назвати розладом здоров'я — дискомфортом, що варіюється в межах від легкого занепокоєння до повного виснаження.
Задля її подолання людина використовує примітивні універсальні захисні форми поведінки — «бий або тікай». Якщо ж ані боротьба, ані втеча не можуть гарантувати безпеку, з’являється ще одна форма захисної поведінки — іммобілізація (завмирання). У багатьох ситуаціях саме вона є найкращим вибором, тому що підвищує шанси людини на виживання.
Але якщо тварини швидко входять у стан іммобілізації і без особливих труднощів виходять із нього (наприклад, побачивши койота, опосум завмирає, прикидаючись мертвим, а потім виходить зі стану заціпеніння і продовжує свій шлях), то в людини ця реакція не так легко вирішується сама собою, оскільки величезний заряд енергії, заблокований в нервовій системі, утримується емоціями страху і жаху. Як наслідок, людина потрапляє у замкнене коло, яке не дає цій реакції завершитися в природний спосіб. Це породжує симптоми травми. Спочатку страх і лють відіграють важливу роль у виникненні реакції заціпеніння, а потім ефективно сприяють її підтримці, незважаючи на те, що реальна небезпека вже давно минула. Відбувається постійне відтворення травми.
На щастя, ми володіємо вродженим потенціалом для зцілення навіть найбільш руйнівних ушкоджень, завданих травмою, та здатні до зцілення від наслідків великомасштабних соціальних травм, таких як війна та стихійні лиха.
Пітер А. Левін у книзі «Пробудження тигра: Зцілення травми» пропонує власний науковий підхід до лікування травми — метод соматичного переживання. Цей терапевтичний метод базується на концепції двостороннього зв'язку між нашими думками та нашою фізіологією: тіло є нашим цілителем і психологічні шрами, які виникли внаслідок травми, виліковні — але тільки тоді, коли ми прислухаємося до того, що говорить нам наше тіло.
Зрозумівши, як виникає травма і навчившись визначати механізми, що перешкоджають її подоланню, ви почнете розпізнавати і ті способи, за допомогою яких ваш організм намагається зцілити себе. Застосувавши кілька простих підходів та технік, ви зможете сприяти, а не перешкоджати цій вродженій здатності до зцілення.
Один із ключових розділів цієї книги містить інформацію, яка допоможе запобігти розвитку травми після нещасного випадку в дорослих та дітей. Враховуючи непрості реалії сьогодення, ці поради та рекомендації мають надзвичайну цінність.
Книгу «Пробудження тигра» варто прочитати як фахівцям, так і неспеціалістам.
Підійде, якщо вже читали
Переваги книги

Простий і ефективний метод зцілення від травми
Природа про нас не забула, це ми забули про неї. Нам нам варто дечому повчитися у тварин, щоб так само легко, як вони, відновлюватися від травми.
#1
Доступний метод
Не потребує дорогих процедур
#2
Детальне пояснення
Щоб зрозуміти природу травми
#3
Приклади з практики
Реальні історії пацієнтів
#4
Вміння слухати себе
Дослухатися до свого тіла
#5
Перша допомога
Як діяти у разі травми
#6
Запобігання розвитку травми
Прості інструкції
Рекомендовані товари
Доставка


Оплата


